Odber noviniek

SLOVGAS Zobraziť plnú veľkosť

Slovgas predplatitel

SLOVGAS  je jediný slovenský odborný plynárenský časopis

z čísla 042019:

Spoločnosť NAFTA a.s. dnes smeruje k pozícii univerzálneho európskeho operátora, ktorý poskytuje služby na garantovanej vysokej úrovni po celej Európe. Navyše, je aktívna v power-to-gas koncepte, kľúčovým pre budúcnosť energetiky v Európe. Čo sa za týmto konštatovaním skrýva, odhaľuje nielen rozhovor s top manažérom, ale aj ďalšie materiály z dielne tejto spoločnosti. Slovgas ponúka aj zaujímavý pohľad na „Energiewende“ v Nemecku, ktorý ukazuje, že proces energetickej transformácie bude dlhý a drahý.

Viac detailov

Vydavateľom časopisu Slovgas je Slovenský plynárenský a naftový zväz, ktorý združuje viac ako 50 kolektívnych a vyše 160 individuálnych členov. Pôvodne bol Slovgas koncipovaný ako technicko-odborný časopis. Postupne sa však na základe požiadaviek odberateľov sformoval do dnešnej podoby. Okrem technicko-odborných článkov ponúka v súčasnosti aj strategicko-analytické materiály a rozhovory s domácimi i zahraničnými osobnosťami z oblasti plynárenstva a energetiky. Priestor dostávajú aj články od zahraničných autorov a aktuálne informácie o dianí v energetike a plynárenstve nielen z domova, ale aj zo zahraničia.

Rada SPNZ každoročne vyhodnocuje aj najlepších autorov článkov v kategórii technicko-odborných a strategicko-analytických. Slávnostne vyhlásenie je spojené s finančnou odmenou.

  • Periodicita : 6 vydaní
  • Aktuálne číslo : 2 / 2020